Garanti BBVA’ya Londra’da 2 ödül

Garanti BBVA’ya Londra’da 2 ödül

HABERTURK.COM

Garanti BBVA, iş dünyasındaki gelişmelere odaklanan Londra merkezli haber dergisi Global Economics tarafından Türkiye’nin Sürdürülebilir Finans Konusunda En İyi Bankası ve Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası olarak seçildiğini duyurdu.

Kazanılan ödüllerle ilgili bilgi veren Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, “2014 yılından bu yana, proje finansmanı faaliyetleri kapsamında yeni elektrik üretimi yatırımlarına sağlanan toplam finansman tutarının yüzde 100’ünü yenilenebilir yatırımlara yönlendirdik. Finansman süreçlerinde, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim gibi finans dışı konularda da ciddi risklere sebep olacak kriterleri ajandamızın en üst sıralarında tutuyor, bu konulara özel ürün ve hizmetler geliştiriyoruz” dedi.

Müşterileri sürdürülebilir iş modellerini benimsemeleri için teşvik ettiklerini kaydeden Ebru Dildar Edin, “Türkiye’nin düşük karbonlu ekonomiye geçişine destek olmak amacıyla çeşitli kapasite geliştirme faaliyetlerimizle, başta finans olmak üzere reel sektörü dönüştürmek için öncü çalışmalara imza atıyoruz. Hem gezegenimizi korumak hem de değişen ihtiyaçlara cevaplar vermek için hayata geçirdiğimiz uygulamalarla Türkiye’de olduğu kadar uluslararası platformlarda da takdir ediliyoruz” diye konuştu.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ24 saat24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

haberlergaranti bbvaglobal economicsGÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİRöportajlar, insan hikayeleri, belgeseller… Binlercesi YouTube kanalımızda.Habertürk Whatsapp Hattı

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!GÖNDERSon dakika haberler, köşe yazılar, ekonomi, magazin, siyaset, spor gündeminin tek adresi HaberTurk.com; HaberTurk.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, haberler izinsiz olarak kopyalanamaz ve başka yerde yayınlanamaz.