1 ayda 5.1 milyar dolar yatırdı

1 ayda 5.1 milyar dolar yatırdı

HABERTURK.COM

Son dönemde elektrikli otomobil yatırımlarına hız veren Alman otomotiv üreticisi Volkswagen (VW),ABD’de yeni bir yatırıma imza attı.

Yapılan açıklamaya göre, VW, ABD’li batarya üreticisi QuantumScape’taki hisselerini 200 milyon dolar daha artırdı.

Yapılan yatırım ile, elektrikli araçların menzilinin artırılması ve şarj sürelerinin kısaltılması hedefleniyor.

OTONOM ARACA 2.6 MİLYAR DOLAR YATIRDIOTONOM ARACA 2.6 MİLYAR DOLAR YATIRDI

Alman üretici, ay başında Pittsburgh merkezli otonom araç girişimi Argo AI’ya da 2.6 milyar dolarlık bir yatırım gerçekleştirmişti.

Volkswagen’in Mayıs ayının son günlerinde Çin’deki elektrikli araç üreticilerine 2 milyar dolardan fazla yatırım yaptığı da göz önüne alındığında, Alman otomotiv devinin son bir ay içinde yeni nesil otomotiv teknolojilerine yaptığı yatırımın toplamda 5.1 milyar doları bulduğu ortaya çıkıyor.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ24 saat24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

haberlervolkswagenelektrikli araçlaryeni otomobillerGÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİRöportajlar, insan hikayeleri, belgeseller… Binlercesi YouTube kanalımızda.Habertürk Whatsapp Hattı

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!GÖNDERSon dakika haberler, köşe yazılar, ekonomi, magazin, siyaset, spor gündeminin tek adresi HaberTurk.com; HaberTurk.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, haberler izinsiz olarak kopyalanamaz ve başka yerde yayınlanamaz.